Chcesz zostać milionerem? Pojedź do Uzbekistanu! | Kreator Podróży

Uzbekistan, pokaźnych rozmiarów republika w Azji Centralnej, może zaoferować podróżnym nie tylko piękne zabytki i spektakularne krajobrazy. Otóż ten niepozorny i mało znany na arenie międzynarodowej kraj daje także przyjezdnym unikalne i bezcenne poczucie… bycia milionerem. Jak to możliwe? Wszystko dzięki uzbeckiej walucie. Oficjalna jednostka płatnicza Uzbekistanu – sum – jest przedmiotem wielu podróżniczych anegdot a jednocześnie, dla nas, Polaków, swoistym memento z początku lat 90-tych, kie

Podróż do jądra ciemności

Tego miejsca nie znajdziecie w żadnym folderze biura podróży. Co więcej, nie przeczytacie o nim zbyt wielu relacji i artykułów. Bo opowiedzieć o nim może naprawdę niewiele osób. Mowa o Przesmyku Darien, podobno jednym z najdzikszych i najmniej odkrytych miejsc na ziemi. Z Michałem Zielińskim, jednym z uczestników ekspedycji „DO JĄDRA CIEMNOŚCI – STREFA DARIEN” rozmawialiśmy o tym, jak odkrywa się tajemnice Przesmyku Darién.

Batura Muztagh – Pakistan 2011

Drugie po Himalajach pod względem wysokości. Położone na pograniczu Indii, Pakistanu i Chin. Naturalna bariera, którą nie tak łatwo przebyć. A wielu by chciało, bo góry Karakorum ze względu na swój ogromny potencjał eksploracyjny pobudzają wyobraźnię. I przyciągają jak magnes. Tak było w przypadku wyprawy Batura Muztagh – Pakistan 2011 r, zorganizowanej przez członków Klubu Wysokogórskiego Kraków: Piotra Pichetę, Mikołaja Pudo, Jakuba Gałkę i Maćka Chmieleckiego.
Load More Articles
Close